Зроби подарунок знайомому стоматологу. 9 лютого – міжнародний день стоматолога.

Автор: Адмін. Категорія: Новини "ПЛАСТІЛІНУ"

Незважаючи на те , що стоматологія є однією з найдавніших галузей медицини (розкопки в пакистанській провінції Белуджистан виявили залишки людей, котрі жили 7 - 5,5 тисяч років до нашої ери , в зубах яких були висвердлені майже ідеальні отвори діаметром 1-3 мм і глибиною до 3,5 мм ), День стоматолога - порівняно молоде професійне свято.

День стоматолога

Традиція відзначати 9 лютого "Міжнародний день стоматолога" набуває популярності в усім світі. Відзначати День стоматолога 9 лютого, у день Святої Аполлонії має вагомі причини, перша серед яких – це дивовижно привабливий образ Аполлонії, що дійшов до нас через століття.

Аполлонія – донька видного олександрійського чиновника, що увірувала в Христа. На думку гонителів християнства, вона подавала поганий приклад співгромадянам, що повинні були дотримувати багатобожжя і вірити в божественне походження імператора.

Аполлонію піддали жорстоким катуванням, вимагаючи зречення від християнства. Коли вона відмовилася відректися від своєї віри, її схопили, спочатку їй вирвали всі зуби і загрожували спалити її живцем. Аполлонія не здригнулася перед лицем смерті.

Вона попросила її розв'язати, щоб вона змогла стати на коліна і виконати вимогу юрби. Коли ж її розв'язали, відважна жінка сама кинулася у вогонь. Це сталося 9 лютого 249 року. Страждання і християнський подвиг Аполлонії так вразили її сучасників і нащадків, що народилася легенда про те, що варто тільки вимовити ім'я Аполлонії, помолиться їй – і зубний біль затихне. У 300 році Аполлонія була канонізована як свята мучениця. Її день – 9 лютого.

Культ святої Аполлонії швидко поширився в Європі, її зображення були майже в кожній церкві. Хоча Діонісій назвав її жінкою похилого віку, зображували Аполлонію молодою миловидною дівчиною з щипцями в руках.

На початку XVІІІ століття з легкої руки засновника сучасної наукової стоматології, як науки і професії, П'єра Фошара свята Аполлонія, що була до цього покровителькою тільки стражденних зубним болем, стала опікуватись і стоматологами, які покликані цей біль попереджати й усувати.

У той час у Франції відбувалася стоматологічна революція, що ознаменувала перехід від тотального видалення зубів до їхнього відновлення. Фошар побачив у різних людях, що займаються стоматологічною допомогою, єдину професію, і йому потрібний був високий символ, здатний об'єднати практикуючих стоматологів в одне професійне братство.

Свята Аполлонія і стала таким символом, позачасовим і позаконфесійним, про що свідчить шанування її імені стоматологами усього світу протягом трьох століть.

Шановні стоматологи, відзначайте цей день у своє задоволення, адже в нашому житті таких свят не так багато!

Наша фірма допоможе вам з вибором чи виготовленням оригінального подарунку щоб ви мали змогу привітати ваших близьких та рідних. Перейдіть у відповідні розділи нашого сайту, або ж завітайте безпосередньо до нас за адресою: м.Здолбунів, вул.Мазепи, 11, 3-й поверх ТЦ "Колібріс", тел. 097-918-60-15, 050-435-41-78.

Кружки, футболки, календарі, кераміка, поліграфія, сувеніри - найширший вибір подарунків для вас та ваших рідних.

Tags:


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/plasti/plastilin.rv.ua/www/wp-content/themes/yoo_balance_wp/layouts/single.php on line 31