Танок скелетів (The Skeleton Dance). Короткометражка Діснея 1929 року.

Автор: Адмін. Категорія: Кінематограф

Ми знову продовжуємо знайомити вас із скарбницею світового кінематографа, і сьогодні це буде мультфільм геніального і великого Уолта Діснея "Танок скелетів" (The Skeleton Dance).

Рік випуску: 1929
Країна: США
Жанр: мультфільм
Тривалість: 05:19
Режисер: Уолт Дісней

Цей ранній мультфільм на музику К. Сен-Санса Уолта Діснея (з якого почалася серія «Забавні симфонії» (Silly Symphonies)) цілком гідний перебувати в розділі артхаузу.

Согнется колено, вихляет ступня,
Осклабится челюсть в гримасе —
Скелет со скелетом столкнётся, звеня,
И снова колышется в плясе...

Як писав Гете в «танці мерців», що послужила програмою для Сен-Санса.

Танок скелетів Дісней

Не звертаючи уваги на посилені вимоги прокатників, Дісней випустив перший фільм із задуманої ним серії «Бесхитросних симфоній» без участі Міккі і його звичайного оточення. Серія відкрилася «Танком скелетів» (1929), одним з найбільш своєрідних фільмів, що виділяється з усієї маси його творів. Це перший музичний фільм, в самому строгому сенсі слова, що втілює в зорових образах відому симфонічну поему К. Сен-Санса «Танець смерті». Абсолютно незбагненно, як цю роботу міг здійснити художник, позбавлений музичної підготовки. Музика Сен-Санса іноді витісняється уривками з популярних творів Е. Грига та інших композиторів-класиків, спритно накришеними і перемішаних, котрі переходять один в інший, але у фіналі знову чується музика Сен-Санса.

Чудовий музичний номер скелетів з мультфільму Тіма Бартона "Мертва наречена"  є посиланням саме на цей мультфільм Діснея.

Tags: ,


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/plasti/plastilin.rv.ua/www/wp-content/themes/yoo_balance_wp/layouts/single.php on line 31