Шедеври класичної музики від Plastilin.rv.ua. Частина 2

Автор: Адмін. Категорія: Музика

Краща класична та неокласична музика для всіх. Надихнутися, здійнятися душею, посміхнутися і поплакати. Сьогодні ми публікуємо другу частину цієї статті.

Першу частину ви можете переглянути тут.

Класична музика PLASTILIN.RV.UA

Фредерік Шопен - Фантазія Експромт

На «Фантазії» Шопена можна було б перевіряти технічність виконавця - швидкість пасажів у п'єсі зовсім неабияка, але нам воно подобається не за темп і складність, а за неймовірної краси мелодію та мінливий настрій.

Йоганн Штраус (син) - На прекрасному блакитному Дунаї

Всі пишність природи колишньої Австро-Угорської імперії в ритмі і нотах одного з найкрасивіших вальсів у світі.

Йоганн Штраусс (батько) - Марш Радецького

Незважаючи на назву, Марш Радецького написав зовсім не Радецький, а старший зі Штраусів (а от полонез Огінського написав Огінський, не переплутайте). Марш був написаний до тріумфального повернення до Відня фельдмаршала Радецького з військом з Італії. І вперше виконувався при урочистому проході через місто. Австрійці були настільки вражені, що не змогли втриматися від притупування в такт. З тих пір це стало традицією на новорічних концертах Віденського філармонічного оркестру. Музиканти закінчують виступ саме цим Маршем, а слухачі, котрі сиділи до цього моменту спокійно, ритмічно плескають і притупують.

Сергій Рахманінов - Прелюдія до-дієз мінор

Сувора і м'яка, напружена і спокійна, така різна в один і той же момент, до-дієз-мінорна прелюдія Рахманінова не відпускає від першої і до останньої ноти.

Гендель - Сарабанда

«Сарабанду» Генделя можна сміливо називати трагічною. Такий надрив, такий злам кожного нерва рідко зустрічається в музиці.

Шарль Каміль Сен-Санс - Лебідь

Під замальовку «Лебідь» Сен-Санса найкраще в історії балету «вмирала» велика Анна Павлова. Ми вмирати не будемо, краще переймемося кожним звуком цієї мелодії.

Георгій Свиридов - Заметіль

Свиридов, один з найяскравіших радянських композиторів, передав у своєму відомому вальсі танець сніжинок. Радісний, урочистий і дуже стрімкий.

Франц Шуберт - Серенада

Ми вибрали версію найкрасивішої Серенади великого Шуберта у виконанні іншого великого композитора - Сергія Рахманінова.

Вітторіо Монті - Чардаш

Італієць Вітторіо Монті за 54 роки свого життя написав багато всього - від вокальних п'єс до балетів. Але світу, загалом-то, начхати. Крім знавців, ніхто не знає у Монті нічого, за винятком знаменитого «Чардаша», угорського танцю, котрий угорці танцювали в своїх тавернах. Всидіти і правда важко.

Ференц Ліст - Ноктюрн № 3

Композитор угорського походження, піаніст-віртуоз, винахідник жанрів «рапсодія» і «симфонічна поема». Написав понад 600 творів, у багатьох з яких простежується багата музична спадщина Угорщини, але ми сьогодні послухаємо його третій ноктюрн, під звуки якого так добре мріється про кохання.

Петро Чайковський - Па-де-де з балету «Лускунчик»

«Танець феї Драже» з новорічного балету Петра Ілліча Чайковського добре знайомий тим, хто будучи дитиною в СРСР дивився по телевізору мультфільм на його музику.

Жорж Бізе - Увертюра до опери «Кармен»

Бадьора бравурна увертюра до комедійної опери Бізе налаштовує на войовничий (у хорошому сенсі цього слова) лад і дозволяє трохи знизити градус драми та мурашок в цьому матеріалі.

Philip Glass — Glassworks

Філіп Гласс - один із головних композиторів напряму «мінімалізм». Його Glassworks дійсно звучить як тонке скло, котре так і співає на вітрі.

Joe Hisaishi — Howl’s Moving Castle

Хісаісі Дзе - один з найвідоміших японських композиторів. Він писав музику практично до всіх мультфільмів Хаяо Міядзакі, починаючи з «Навсікаі з Долини Вітрів», до багатьох фільмів Такеші Кітано. І тому добре знайомий багатьом у світі, хоча б по звуках його мінімалістичної «навколокласичної» музики.

Carl Orf — O Fortuna

У сценічній кантаті Carmina Burana, написаної Карлом Орфом в 30-х роках минулого століття, немає нічого ні про карму, ні про буран. Це свого роду збірник з 24 пісень, написаних на вірші середньовічних мандрівних поетів. Вірші Карл Орф взяв з манускрипту XIII століття, який так і називався - «Carmina Burana» (назва раптово перекладається як «Пісні Бойерна»). Відкриває і закриває кантату пісня O Fortuna, сама емоційна і драматична з усіх. Хор тут відіграє роль скоріше головного музичного інструменту, тому ми додали «Про Фортуну» в цю добірку.

Густав Малер - Фінал Восьмий Симфонії

Закінчити цю добірку приголомшливої ​​музики ми пропонуємо відходженням від оголошеного на початку формату.

По-перше, це відео, а по-друге, тут є вокал - і дуже багато, дуже. Партію хору виконує кілька сотень людей. Фінальна частина Восьмий симфонії Густава Малера, яку часто називають Симфонією Тисячі Виконавців, чудова. Вона збиває з ніг, змушує забувати як дихати і покриває все тіло мільярдами мурашок. Багато хто вважає, що це один з найбільш грандіозних і приголомшливих фіналів в історії всієї світової музики. Насолодіться їм і ви.

Tags:


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/plasti/plastilin.rv.ua/www/wp-content/themes/yoo_balance_wp/layouts/single.php on line 31