Післядрукарські послуги

Післядрукарська обробка продукції — один з важливих етапів створення справжніх творів поліграфічного мистецтва. Будь-який віддрукований тираж має потребу в подальшій обробці. Вона надає надрукованій продукції закінчений вигляд у відповідності з вимогами замовника. Тому ми знайомимо Вас з деякими термінами та принципами післядрукарської обробки.

ФАЛЬЦОВКА — це перегинання листівки в одному чи декількох місцях.

БІГОВКА — це механічний удар і, як наслідок, прогин паперу в місці удару з метою його подальшого фальцування.

ФАЛЬЦОВКА І БІГОВКА — взаємопов’язані процеси. Папір щільністю до 150 г/м2 зазвичай просто фальцують, а папір щільністю понад 170 г/м2 перед фальцовкою пробіговують. Якщо цього не зробити, то на місці згину буде розрив, який псує вигляд матеріалу.

ЗАХИСНИЙ ЛАК — це майже невидиме тонкошарове лакове покриття, яке захищає поверхню зображення від розмазування. Захисним лаком потрібно покривати папір, на якому надруковані зображення з великою насиченістю кольорів. Вартість захисного лаку невелика, але відсутність його може призвести до псування тиражу.

УЛЬТРАФІОЛЕТОВИЙ ЛАК — це шар лаку, який покриває зображення, надає йому блиску та захищає від вигорання. УФ-лакування може бути суціль ним або вибірковим, тобто покладеним на певні елементи макета. Вибірковим УФ-лаком можна підкреслити певні елементи макета, на яких необхідно зробити візуальний акцент.

ЛАМІНАЦІЯ — це покриття поліграфічного матеріалу плівкою (матовою або глянцевою). Покритий плівкою матеріал має багато переваг: продукція набуває лоску і преміальності, плівка захищає матеріал від зовнішніх впливів — вигорання, розриву, витирання фарб. Ламінація несуттєво змінює відтінок кольору.

ЛИСТОПІДБІР — це підбирання листів для багатосторінкових матеріалів з метою їхнього подальшого скріплення.

ЗШИВКА — це скріплення листів багатосторінкового матеріалу за допомогою нитки, яке зазвичай використовують у книгах і журналах.

СКОБЛЮВАННЯ — це кріплення багатосторінкового матеріалу на одну або дві скоби. Існує два види скоблювання — на євроскобу та звичайну скобу. Євроскоба має спеціальні «вушка», за які матеріал можна підшивати в папку.

ТЕРМОБІНДЕР — це кріплення багатосторінкового матеріалу на клей. Існують обмеження по мінімальній ширині корінця: якщо корінець книги менший за 4 мм (приблизно 40 листів, або 80 сторінок), то скріпити листи на термобіндер неможливо.

ЄВРОСПІРАЛЬ — це кріплення багатосторінкового матеріалу на пружину (пластикову або металеву).

ВИСІЧКА — це механічна зміна форми виробу за допомогою висічного ножа. Таким чином, будь-яку непрямокутну форму виробу надає висічка. Висічку роблять на спеціальному висічному апараті за допомогою висічного штампу — дощечки, на якій закріплені тонкі металеві пластини, що повторюють контури висічки. Друкований лист потрапляє на висікальний прес, і штамп відсікає зайві частини листа, залишаючи потрібну форму.

КАШУВАННЯ — це процес склеювання двох листів — паперу і картону — по всій площі цих листів. Зазвичай, кашування використовують для склеювання паперу і гофропаперу або пресованого картону для виготовлення матеріалів, для яких важлива форма і можливість утримувати іншу продукцію або матеріали. Так, кашування використовують при виготовленні папок, POS-конструкцій — підставок, ящиків та упаковки.

ТИСНЕННЯ — це накладання графічного елементу на виріб за допомогою фольги. Як правило, використовують срібну та золоту фольгу, а також їхні різновиди і комбінації. Тиснення елементів макета фольгою надає продукції преміального вигляду.

КОНГРЕВ — це технологія, за допомогою якої будь-якому елементу макета надається випуклість (візуальна і тактильна).

НУМЕРАЦІЯ — це процес нанесення номерів на поліграфічний матеріал.

ПОКЛЕЙКА СКОТЧУ часто необхідна для POS-продукції, яку потрібно кріпити до полиці або до якої потрібно кріпити упаковки. На поверхню наносять двосторонній скотч із захисною стрічкою, яку знімають в момент введення поліграфічного виробу в експлуатацію.

Рекламно-поліграфічна фірма "Пластілін"

Рекламно-поліграфічна фірма "Пластілін"