1 травня – Живин день

Автор: Адмін. Категорія: Uncategorized

По всьому старому світу в ніч із 30 квітня на 1 травня святкують завершення ще одного оберту Колеса Року та вшановують прихід теплої щедрої пори – літа.
Усі народи, які жили за сонячними та місячними циклами, відзначали це свято: в Римській імперії влаштовували фестиваль Флори, германські племена та скандинави відзначали Вальпургієву ніч, кельти святкували Бельтайн, а слов’яни вшановували богиню життя та жнив Живу.Живин деньЖива (Сіва, Шіва, Цица) – одна з найшанованіших богинь слов’янського пантеону та давньоукраїнської міфології. Її вважали джерелом життєдайних сил, берегинею Роду, уособленням життя, захисницею жіноцтва та вагітних. Також Жива була богинею злаків, зокрема жита. Саме з її ласки починається біг перших струмків і прориваються крізь землю перші паростки збіжжя, народжуються діти та пробуджується Життя.
Живин деньГоловними кольорами цього дня вважаються зелений, білий і червоний. Тотем – вогонь. Рослини – гілки глоду, терен, яблуневий цвіт, жимолость, кропива.
За традиціями, в Живин день зранку жінки пригощають усіх печивом у вигляді пташок, вдень водять хороводи, а ввечері з мітлами танцюють навкруг вогнищ, вимітаючи зиму та все лихе, що вона приносить. Дівчата в ніч на Живин день стрибають через багаття, щоб очиститись, оздоровитися і привернути увагу хорошого чоловіка. А вагітні переступали через згасаючі жарини: вважалося, що це захистить дитину та забезпечить легкі пологи.

Живин день

Із першими промінчиками сонця охололі жарини розкидали по полях для гарного врожаю. Крім того, на світанку часто вкладалися важливі договори, відбувалися змовини про шлюб або заручини. Дехто із заміжніх у Живин день справляв «магічне весілля». Адже за повір’ям, слово, дане цього дня, не розірве жодна сила.

Новий день (1 травня) заведено присвячувати відпочинку та народним ігрищам. Домівки прикрашають зеленими гілками, квітами та збіжжям. А посеред селища (чи двору) встановлюють Травневе дерево – високу жердину, оздоблену стрічками, гілками глоду та калини, і весняним цвітом.
Живин деньДозвілля Живиного дня традиційно слід проводити на лоні природи, серед дерев і трав. Якщо виїхати за місто не вдається, рекомендується тримати біля себе горщик із рослиною.

Tags:


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/plasti/plastilin.rv.ua/www/wp-content/themes/yoo_balance_wp/layouts/single.php on line 31