Представляємо портрет українського користувача Інтернету

Автор: Адмін. Категорія: Uncategorized

Сьогодні ми представляємо результати дослідження поведінки споживачів, проведеного компанією TNS Infatest на замовлення компанії Google. Метою даного дослідження є вивчення медійного ринку, в тому числі аналіз пристроїв для отримання інформації, огляд Інтернет-аудиторії (онлайн-покупки, використання соціальних мереж, пошукових систем), порівняння поведінки користувачів різних пристроїв, а також різні детальні профілі користувачів.

За даними дослідження, 56% опитаних є регулярними користувачами Інтернету. При цьому серед українців у віковій групі від 16 до 24 років цей показник становить 96%. Крім того, за останні роки в Україні більш ніж у три рази зросла кількість користувачів смартфонів - з 7% в 2012 році до 24% в 2014.

71% українських користувачів смартфонів заходять в Інтернет зі свого пристрою кожен день,  порівняно з 69% з комп'ютерів і 67% з планшетів. З них 6% користуються для доступу в Інтернет всіма трьома видами пристроїв: і комп'ютером, і смартфоном, і планшетом. Дослідження показало збільшення ролі мобільного Інтернету - 14% українських користувачів заходять в Інтернет частіше зі своїх смартфонів, ніж з комп'ютерів, а 8% для онлайн-доступу в особистих цілях використовують виключно свої мобільні телефони.
Дані дослідження продемонстрували зростання онлайн-покупок, перегляду відео і прослуховування музики онлайн. Так 69% українських онлайн-користувачів здійснювали покупки через Інтернет, 68% - регулярно переглядають відео онлайн, а 69% слухають музику через різні онлайн-сервіси. Лідирує ж серед онлайн-активностей пошук інформації через пошукові системи - 92%, спілкування в соціальних мережах - 88%, читання новин - 84% і перевірка електронної пошти - 75%.

Вперше дослідження показало, наскільки часто українці використовують різні сервіси Google. Так, принаймні один раз на місяць Google Пошуком в особистих цілях користується 89% українців, а відео на YouTube регулярно дивиться 61%.

Дослідження дало можливість намалювати портрет українського користувача Google. Так 57% користувачів Google знаходиться у віковій категорії від 16 до 34 років; 45% мають дітей, 37% отримали вищу освіту. Вони активно використовують різні пристрої - в середньому на одного українця припадає 1,8 пристроїв з доступом до Інтернету. Більшість українських користувачів Google регулярно слухає музику онлайн, дивиться відео контент (82% з них активно використовує YouTube) і здійснює покупки через Інтернет.

Дослідження проводилося в 50 країнах світу за методологією телефонного або індивідуального інтерв'ю. В Україні опитування проводилося у період січень - лютий 2014 року, методом індивідуального інтерв'ю (F2F), вибірка по всій Україні - 1000 респондентів віком старше 16 років.

Автор: Андрій Радевич, Аналітик Google Україна


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/plasti/plastilin.rv.ua/www/wp-content/themes/yoo_balance_wp/layouts/single.php on line 31