Кольороподіл в поліграфії

Автор: Адмін. Категорія: Поліграфія

cmyk_colorsБудь-яке друковане кольорове зображення, котре підлягаю тиражуванню, попередньо розкладають на складові чотирьох кольорів - CMYK (cyan - блакитний, magenta - пурпурний, yellow - жовтий, key (black) - ключовий чорний). Такий процес в поліграфії називають кольороподілом.

Система кольороподілу в поліграфії

Цветоделение

Сучасний процес додрукарської підготовки зображення включає його оцифровку (переклад в електронний вигляд за допомогою фотокамери або сканера, переклад в CMYK і комп'ютерну обробку в програмах для верстки (Adobe PagaMaker, Adobe InDesign, QuarkXPress), під час якої зображення розділяється на канали.
Вищеописана схема ні що інше як суб'єктивна система змішування кольорів, яка має на увазі нанесення на матеріал шарів барвника, кожен з яких поглинає власну частку спектра з білого кольору.
В електронно-променевих приладах (телевізори, дисплеї і т. Д.) Використовується протилежна аддитивная система: одноколірні потоки RGB (red - червоний, green - зелений, blue - синій) складаються в один результуючий.
Теоретично суб'єктивна система в поліграфії може базуватися на поділі на три кольори CMY, т. До. Їх змішуванням можна отримати темний колір. На практиці ж навіть невеликий дисбаланс фарб дає замість чорного коричневий колір. З цієї причини доцільним виявилося введення чорною контурної фарби.

Технологія кольороподілу

CMYK-RGB-7

Так з'явилися різні технології кольороподілу, обумовлені методами виробництва фотоформ для чорної фарби:
Скелетна градація чорного.
Чорна фарба накладається на найтемніших ділянках поверх фарб тріади. При такій технології частка чорного досягає 400%, враховуючи накладення 100% на кожен колір. Спосіб непридатний для офсету, т. До. Кожен лист вимагає ретельної просушки.
ICR-технологія.
ICR-технологія передбачає використання трьох або менш фарб, однією з яких завжди є чорна. Використовується 300% фарби. Дана технологія є найпопулярнішою, на увазі самого низької витрати фарби.
UCR-технологія.
Метод вирахування «з-під чорного» грунтується на заміні присутніх на одній ділянці зображення трьох фарб тріади на пропорційну кількість чорної фарби. Найтемніші місця є найбільш проблемними для друку, тому в місцях нанесення чорної фарби зменшують кількість тріадних фарб.

Значення кольороподілу

poligrafia-poligraficeskie-uslugi

Кольороподіл грає ключову роль при отриманні якісних друкованих зображень. На фотонаборном апараті виготовляють плівки із зоною покриття для кожної з фарб. Фотоформи при друку дозволяють отримати бажані кольори.
Що стосується передачі кольору, результати цветоделения різних програм можуть істотно відрізнятися. Щоб попередньо оцінити картинку в моделі CMYK на моніторі RGB, його попередньо ретельно откалібровивают. Максимально наближене до оригіналу зображення можна отримати на пробопечатном верстаті, якщо використовувати папір для тиражу. Але навіть така перевірка не гарантує точного попадання в колір, т. К. Параметри друкованих пристроїв можуть відрізнятися.

Tags:


Fatal error: Call to undefined function wp_related_posts() in /home/plasti/plastilin.rv.ua/www/wp-content/themes/yoo_balance_wp/layouts/single.php on line 31